Nástrojové vybavenie lisov DURMA

Apr 29, 2022


Potenciál využitia každého ohraňovaciého lisu je závislý od nástrojového vybavenia. Ohraňovací lis bez správnych nástrojov je nepoužiteľný, ako auto bez kolies 😊.

Naše ohraňovacie lisy DURMA vieme ponúknuť s rôznymi typmi upínania nástrojov. V základnej výbave ponúkame upínanie typ Promecam a takéto lisy dodávame vybavené “Prvou základnou sadou” nástrojov Rolleri, na celú pracovnú dĺžku stroja. Pracovná dĺžka je vyskladaná z 835 mm dlhých kusov nástrojov a jedného “segmentovaného” kusu nástroja (súčet dĺžok segmentov je 805 mm). Ide o 1 sadu horného nástroja P.97.75.R08 ( pre lisy do 220 t ), alebo vyšší P.135.75.R08 ( pre lisy od 220 t a viac ) a 1 sadu univerzálneho 4-drážkového spodného nástroja M.460.R. uloženého v “U” držiaku spodných nástrojov C1050 so základňou 60 mm.

Prvá výbava lisu – základný horný nástroj:

Prvá výbava lisu – základný spodný nástroj:

Vďaka týmto nástrojom dokážete realizovať bežné ohyby od 180° – 90°, pri hrúbkach materiálov v rozmedzí cca od 2 – 6 mm. Použitím jednotlivých segmentov viete vyskladať nástroje na Vami požadovanú dĺžku, čo oceníte pri realizácií „ krabicových ohybov„.

V praxi sa ale často stretávame s ohraňovaním aj iných hrúbok materiálov, zložitejších tvarov, ostrejších uhlov, veľkých rádiusov, atď. Vtedy je potrebné siahnuť po ďalších doplňujúcich nástrojoch, ktoré sú špecializované na konkrétne typy ohybov. V našom sortimente produktov nájdete veľké množstvo katalógových nástrojov Rolleri, kompatibilných aj s Vaším ohraňovacím lisom.

Neváhajte nás preto kontaktovať na obchod@rolleri.sk

Už teraz sa tešíme na spoluprácu s Vami.

2D grafický CNC riadiaci systém DURMA DT 15

2D grafický CNC riadiaci systém DURMA DT 15

2D Riadiaci systém DT 15 (Durma Touch – 15 palcový) umožňuje na CNC ohraňovacích lisoch DURMA AD-S jednoducho a intuitívne vytvárať programy pre ohraňovanie aj zložitých výrobkov v 2D prostredí. Veľká grafická knižnica horných a spodných nástrojov,...