3 krát 600 ton a vždy trochu iný lis DURMA AD-S

Jan 21, 2022


Koncom roku 2021 sme dodali, nainštalovali a odovzdali do prevádzky tri 600 tonové lisy DURMA AD-S, každý trochu v inej konfigurácii. Všetky tri už patria do kategórie “väčších” ohraňovacích lisov. Po ich výrobe a odskúšaní vo výrobnom závode nasleduje rozobratie, uloženie hlavných veľkých dielov do prepravných stojanov, ostatné komponenty na palety, do drevených dební a naloženie na kamióny. V prípade 6 metrového 600 tonového lisu sú to tri plne naložené kamióny.

Nasleduje preprava na Slovensko a zloženie lisov na vopred pripravený špeciálny základ. 4 metrové 600 tonové lisy majú pod úroveň podlahy zapustený len stôl, 6 metrové 600 tonové lisy majú čiastočne zapustený aj celý rám stroja.

Skladanie lisu AD-S 60600 (6m / 600 ton):

Pozrite si časozberné video skladania lisu AD-S 40600 (4m / 600 ton):

Dva lisy majú hydraulické upínanie horných aj spodných nástrojov WILA a sú osadené nástrojmi ROLLERI typ WILA. Dodané sú rôzne horné a spodné nástroje podľa výrobných potrieb majiteľov lisov. Tretí lis má mechanické upínanie nástrojov typ DURMA a je osadený DURMA nástrojmi. Horný nástroj sa skladá so špeciálneho držiaku tvaru “husý krk” a je možné do neho osadzovať rôzne rádiusové vložky. Spodný Multi-V nástroj je možno 4x otočiť.

Všetky tri lisy sú osadené novým 2D CNC systémom SKY22 s veľkým grafickým dotykovým displejom. Samozrejmosťou je OFF-LINE verzia systému do kancelárie na PC, ktorá umožňuje jednoduché zálohovanie nástrojov a programov, ale aj prípravu programov v kancelárii.

V tomto roku budeme okrem viacerých 3 metrových lisov prevažne z najvyššej série AD-SERVO určite inštalovať aj 6m lis AD-S, ale aj 1,2 m lis AD-R. Sledujte nás a ukážeme Vám viaceré zaujímavosti a novinky.

Ohraňovacie lisy DURMA AD-S 40600 (4 m / 600 ton):

Ohraňovací lis DURMA AD-S 60600 (6 m / 600 ton):

2D grafický CNC riadiaci systém DURMA DT 15

2D grafický CNC riadiaci systém DURMA DT 15

2D Riadiaci systém DT 15 (Durma Touch – 15 palcový) umožňuje na CNC ohraňovacích lisoch DURMA AD-S jednoducho a intuitívne vytvárať programy pre ohraňovanie aj zložitých výrobkov v 2D prostredí. Veľká grafická knižnica horných a spodných nástrojov,...