Výhody nového Fiber Lasera DURMA HD-FO

Mar 2, 2020


Hlavnou výhodou tohoto Fiber Lasera je jeho dostupná cena! Stroj je osadený kvalitnými komponentami SIEMENS, IPG, Rexroth, Framo Morat, FESTO a napriek tomu sa jedná sa o laser s veľmi priaznivou cenou, čím je dostupný pre zákazníkov ktorí si ešte nedávno ani nevedeli predstaviť, že by si laser mohli dovoliť.

Za ďalšiu výhodu môžeme považovať aj jeho technickú jednoduchosť. Laser obsahuje iba nevyhnutné minimum automatizovaných a technicky zložitých prvkov, čo minimalizuje nároky na servis a znižuje riziko nejakej poruchy, pri zachovaní kvality procesu rezania.

Ďalšou nespornou výhodou tohoto stroja je jeho priestorová nenáročnosť! Súčasťou kabíny stoja je riadiaci systém, elektricky rozvádzač, zdroj laseru IPG ale aj chladič. Kedže sa jedná o takéto kompaktné vyhotovenie laser je možné nainštalovať na ploche iba 5,5 x 8,5 m (pozrite obrázok dolu).

Laser je možné vybaviť jedným manuálne výsuvným stolom, alebo dvojicou automaticky výmenných stolov – podľa potreby užívateľa.

Za výrazný rozdiel by sme mohli považovať to, že laser nemá dopravníky na vynášanie odpadu z priestoru pod stolom. Odpad a malé časti prepadávajú cez stôl priamo do kontajnerov – šuplíkov pod stolom. Týmto je stroj vhodný hlavne pre zákazníkov, ktorí akceptujú vyššiu časovú náročnosť na proces vyberania odpadu, resp. malých prepadnutých častí.
Ďalšou nevýhodou oproti laserom radu HD-F a HD-FS je to, že nie je možná diaľková diagnostika rezacej hlavy DURMA (lasery HD-F a HD-FS majú hlavu PRECITEC ProCutter, kde je to možné), a tiež nie je možná diaľková diagnostika rezacieho zdroja IPG YLR (lasery HD-F a HD-FS majú zdroje IPG YLU, kde je to možné).

Základné časti Fiber Lasera HD-FO:
1 – rám stroja, 2 – suport, 3 – automatická rezacia hlava DURMA alebo PRECITEC, 4 – jeden manuálne výsuvný stôl (je možnosť aj dvoch automaticky výmenných stolov), 5 – zdroj laseru IPG, 6 – chladič pre chladenie zdroja IPG a rezacej hlavy, 7 – elektrický rozvádzač, 8 – samostatne stojací automatický filter, 9 – kabína s motroricky otváranými prednými dvermi a zabudovaným riadiacim systémom.

Priestor potrebný pre inštaláciu Fiber Lasera HD-FO:

Rám Fiber Lasera HD-FO je pevný robustný zvarenec “boxového” typu:

Polohovanie osí zabezpečujú servomotori SIEMENS, ozubené hrebene Framo Morat a lineárne vedenia Rexroth:

Naša nedávna inštalácia. Fiber Laser DURMA HD-FO 3015, 2 kW :

ČISTIACA SADA LASEROVÉHO PRÍSLUŠENSTVA

ČISTIACA SADA LASEROVÉHO PRÍSLUŠENSTVA

Správne fungovanie Vášho Fiber laseru závisý aj od čistoty jednotlivých častí. Zvýšeny dôraz sa kladie na čistotu ochranného sklíčka / šošovky. Predstavujeme Vám našu „ prvú pomoc“ pre Váš Fiber laser. Čistiaca sada laserového príslušenstva LC.AM.005. Balenie...

5. GENERÁCIA FIBER LASEROV DURMA PRICHÁDZA

5. GENERÁCIA FIBER LASEROV DURMA PRICHÁDZA

DURMAZLAR predstavuje a zavádza na trh V. generáciu FIBER Laserov DURMA. Obsahuje tieto zmeny a vylepšenia: Hlavný rám Ešte pevnejší hlavný rám optimalizovaný pre vysokovýkonné laserové rezanie Príprava pre príslušenstvo: Automatická výmena trysiek...

NAJVÝKONNEJŠÍ A NAJVÄČŠÍ LASER TURECKA

NAJVÝKONNEJŠÍ A NAJVÄČŠÍ LASER TURECKA

DURMAZLAR, najväčšia turecká spoločnosť vo výrobe laserových rezacích strojov, má najväčší a najvýkonnejší laserový rezací stroj vyrobený v Turecku s výkonom lasera 15 kW, ktorý má kapacitu na rezanie plechu 14 metrov x 3 metre do hrúbky 40 mm, s...