ČISTIACA SADA LASEROVÉHO PRÍSLUŠENSTVA

Sep 22, 2023

Správne fungovanie Vášho Fiber laseru závisý aj od čistoty jednotlivých častí. Zvýšeny dôraz sa kladie na čistotu ochranného sklíčka / šošovky. Predstavujeme Vám našu „ prvú pomoc“ pre Váš Fiber laser.

Čistiaca sada laserového príslušenstva LC.AM.005.

Balenie obsahuje:

 • Stlačený vzduch 400 ml
 • Isopropyl alkohol sprej 200 ml
 • Lepiaca páska na centrovanie trysky
 • Latexové náprstky 50 ks
 • Čistiace tyčinky 50 ks
 • Papier na čistenie šošovky 50 ks
 • Nástroj na centrovanie trysky
 • Vatové tampóny 80 ks
 • Sada ochranných nálepiek MOCAP ( sada pre kryt zásuvky )

Pri manipulácií s optikou je potrebné dodržiavať základné pravidlá:

 • Materiály používané na výrobu vláknových laserových šošoviek sú omnoho krehkejšie ako sklo, z daného dôvodu je potrebné s nimi zaobchádzať s maximálnou opatrnosťou.
 • Vždy používať latexové rukavice, alebo náprstky.
 • Nikdy nepoužívať nástroje typu kliešte a pod. 
 • Optiku vždy pokladajte na jemný povrch, nikdy nie na tvrdý povrch, aby sa nepoškriabala.

Metóda šetrného čistenia:

Postup 1: Na odstránenie prachu, alebo drobných nečistôt použite vzduchový čistič. Pokiaľ výsledok  nie je postačujúci môžete použiť aj vatové tampóny, avšak následne je potrebné opäť použiť vzduchový čistič, aby sa odstránili prípadné zvyšky bavlny.

Poznámka: Používajte prosím iba vatové tampóny, ktoré sú súčasťou čistiacej súpravy.

Postup 2: Aplikujte Isopropyl alkohol sprej na povrch ochranného sklíčka. Následne vezmite čistiacu tyčinku a jemným krúživým pohybom očistite povrch sklíčka.

Upozornenie: Počkajte prosím pokiaľ sa alkoholový čistič úplne neodparí a skontrolujte či na čistenom povrchu neostali žiadne stopy.

Postup 3: Položte čistiaci papier na povrch ochranného sklíčka a raz naň strieknite Isopropyl alkohol sprej. Následne papier vysokou rýchlosťou strhnite, uistite sa že po odparení alkoholového čističa neostali na povrchu ochranného sklíčka žiadne stopy.

Poznámka:  Používajte iba optický papier a alkoholový čistič s vysokým stupňom čistoty, ktoré sú súčasťou čistiacej súpravy.

Pokiaľ nečistoty na ochrannom sklíčku pretrvávajú aj po aplikovaní predchádzajúcich postupov čistenia, prejdite na pokročilý spôsob čistenia.

Metóda pokročilého čistenia:

Postup 4: To že škvrny, alebo nečistoty na ochrannom sklíčku pretrvávajú aj po aplikovaní predchádzajúcich postupov môže byť zapríčinené pálením pozinkovaného materiálu, pri ktorom vznikajú olejové výpary. V tomto prípade je potrebné zopakovať postup 3, ale s použitím 99% čistého acetónu na čistenie optiky ( je súčasťou čistiacej súpravy LC.AM.001 ).

Ak nečistoty stále pretrvávajú je potrebné vymeniť ochranné sklíčko za nové.

5. GENERÁCIA FIBER LASEROV DURMA PRICHÁDZA

5. GENERÁCIA FIBER LASEROV DURMA PRICHÁDZA

DURMAZLAR predstavuje a zavádza na trh V. generáciu FIBER Laserov DURMA. Obsahuje tieto zmeny a vylepšenia: Hlavný rám Ešte pevnejší hlavný rám optimalizovaný pre vysokovýkonné laserové rezanie Príprava pre príslušenstvo: Automatická výmena trysiek...

NAJVÝKONNEJŠÍ A NAJVÄČŠÍ LASER TURECKA

NAJVÝKONNEJŠÍ A NAJVÄČŠÍ LASER TURECKA

DURMAZLAR, najväčšia turecká spoločnosť vo výrobe laserových rezacích strojov, má najväčší a najvýkonnejší laserový rezací stroj vyrobený v Turecku s výkonom lasera 15 kW, ktorý má kapacitu na rezanie plechu 14 metrov x 3 metre do hrúbky 40 mm, s...

HD-TC a možnosti Nakladania a Odoberania

HD-TC a možnosti Nakladania a Odoberania

Fiber laser rezania trubiek a profilov HD-TC má niekoľko možností, ako môžu byť vyhotovené Systémy nakladania a odoberania materiálu. Vieme tak laser ponúknuť presne podľa Vašich priestorových možností a požiadavky na stupeň automatizácie. Kombináciou...